Czym palicie w Waszych domach? Temat ogrzewanie

Poruszamy tutaj kwestie remontów, budowy i aranżacji domów. Rozmawiamy też o ogrodzie i wymieniamy się poradami dotyczącymi dbania o przydomową zieleń.
Awatar użytkownika
Klementyna-84
Posty: 0
Rejestracja: 23 lip 2021, 9:45

Czym palicie w Waszych domach? Temat ogrzewanie

Post autor: Klementyna-84 »

Ciepły dom to taki, który kojarzy mi się z dzieciństwem - bezpieczeństwem i spokojem dmowego ogniska... Z racji tego, że za kilka miesięcy przeprowadzam się na wieś, jestem na etapie wyboru systemu ogrzewania. Czym palicie w Waszych piecach? Ekogroszkiem, drewnem, czy innym materiałem?
doska

Re: Czym palicie w Waszych domach? Temat ogrzewanie

Post autor: doska »

Klementyna-84 pisze: 01 lis 2021, 9:43 Ciepły dom to taki, który kojarzy mi się z dzieciństwem - bezpieczeństwem i spokojem dmowego ogniska... Z racji tego, że za kilka miesięcy przeprowadzam się na wieś, jestem na etapie wyboru systemu ogrzewania. Czym palicie w Waszych piecach? Ekogroszkiem, drewnem, czy innym materiałem?
Zaczynam od drewna, a kończy się na ekogroszku. Jakoś tak od zawsze było i nie będę tego zmieniać. Dodam jedynie, że sporo czytam, sporo się interesuję i w razie czego, zawsze wiem, co wybrać i dlaczego. Nie, żebym nie chciała uwierzyć w Wasze poglądy, ale jednak, sama też sprawdzam, co mogę mieć i dlaczego. Na pewno zbiornik jest mi potrzebny.
olaff

Re: Czym palicie w Waszych domach? Temat ogrzewanie

Post autor: olaff »

W tych czasach nie ma co ogrzewać węglem, bo jak wiadomo on nas truje. Tylko gazowe ogrzewanie ma sens, w każdym razie ja myślę o zdrowiu swoim i swojej rodziny i dlatego wybrałem ogrzewanie gazowe. Co do konkretów to w gaz zaopatruję się u solidnego dostawcy - w firmie Gal-Gaz https://gal-gaz.pl/kontakt/ z Galewic z województwa łódzkiego. Dostarczają gaz zawsze w terminie i mają rozsądne ceny, także warto ich sobie zapamiętać o ile jesteście z okolicy.
naleśnik

Re: Czym palicie w Waszych domach? Temat ogrzewanie

Post autor: naleśnik »

Jeśli szukasz wydajnego i ekonomicznego sposobu na ogrzanie domu, to myślę, że powinieneś rozważyć ogrzewanie podłogowe. Z tego co wiem, rura do ogrzewania podłogowego TERMO PE-RT od producenta Termolit to dobry pomysł. Jest niezawodna i zapewnia doskonałe rezultaty.

sedotussin syrop
Zodiak

Re: Czym palicie w Waszych domach? Temat ogrzewanie

Post autor: Zodiak »

Jedną z głównych różnic między tradycyjnymi systemami grzewczymi a pompami ciepła, takimi jak te oferowane przez Panasonic, jest sposób pozyskiwania energii do ogrzewania. Tradycyjne systemy często opierają się na paliwach kopalnych, które nie są odnawialne i mogą być szkodliwe dla środowiska. Pompy ciepła, z drugiej strony, wykorzystują energię z otoczenia, co czyni je bardziej zrównoważonym i ekologicznym wyborem. Szczegółowe informacje na temat tych różnic znajdują się tutaj https://ias24.eu/aktualnosci,jakie-sa-r ... 28673.html co może przekonać do wyboru bardziej ekologicznych rozwiązań.
gdziesni

Re: Czym palicie w Waszych domach? Temat ogrzewanie

Post autor: gdziesni »

Budujemy dom na super nowoczesnym osiedlu i nie chcemy odstawać od reszty. Zanim jednak wprowadzimy do domu unowocześnienia, to jednak powiem Wam, że zależy nam na rozwiązaniach inteligentnych. I w pierwszej kwestii chcę takie https://sitech.com.pl/smart-lock/ smart zamki wprowadzić. Co wy o tym sądzicie?
ODPOWIEDZ