Rodzina

Ceny domów modułowych – co na nie wpływa?

• Zakładki: 12


Domy modułowe to różnorodne rozwiązania, które stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Jak są ich zalety? Co wpływa na ceny domów modułowych?

Zalety domów modułowych

Domy modułowe to rozwiązania, których popularność wynika przede wszystkim z licznych zalet. Zaliczyć do nich należy chociażby szybkość budowy, ponieważ domy modułowe mogą powstawać nawet w kilka dni. Zaletą z pewnością jest również jakość, ponieważ elementy wytwarzane w fabryce są dokładne, a co za tym idzie doskonale do siebie pasują. Podkreślić należy również energooszczędność tego typu rozwiązań, która przekłada się na niskie koszty eksploatacji. W wielu przypadkach domy modułowe są znacznie bardziej energooszczędne niż tradycyjne budynki murowane.

Od czego zależy cena domu modułowego?

Warto mieć świadomość, że ceny domów modułowych są bardzo zróżnicowane. Co na nie wpływa? Przede wszystkim wielkość budynku, czy jego rodzaj, ponieważ wśród domów modułowych wyróżnia się zarówno budynki parterowe, jak i piętrowe. Poza tym koszty uzależnione są także od rodzaju i jakości zastosowanych materiałów budowlanych. Bardzo ważny jest również standard wykończenia budynku, ponieważ warto mieć świadomość, że przekłada się on bezpośrednio na koszty jego stworzenia.

Podsumowując należy stwierdzić, że cena domu modułowego uzależniona jest od wyboru konkretnego projektu. Chcąc zminimalizować koszty można zdecydować się na zamówienie domu modułowego do samodzielnego montażu, co również staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
25 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *