Rodzina

Czy dziecko może zagrać w paintball?

• Zakładki: 8


Czy paintball to odpowiednia rozrywka dla dzieci? Co odpowiedzieć podopiecznemu, który prosi o zgodę na wzięcie udziału w grze? Poznaj zdanie specjalistów od paintballu. Sprawdź, jakie wskazówki dają rodzicom małych miłośników paintballu. Zapraszamy!

Paintball – od ilu lat?

Paintball to rozrywka związana z podziałem na drużyny i strzelaniem do przeciwników, w związku z czym kojarzona z osobami dorosłymi. Warto jednak wiedzieć, że istnieje paintball dla dzieci. W zależności od poligonu i regulaminu firmy pozwala się na wstęp dzieci od dziesiątego, siódmego, a nawet szóstego roku życia.

Czy paintball jest bezpieczny dla dzieci?

Paintball dla dzieci opiera się na tych samych zasadach co wariant dla dorosłych, co oznacza, że mali uczestnicy gry przyjmują na siebie strzały. Czy to bezpieczne? Tak, ponieważ w rozgrywce dostosowanej do dzieci używa się innego, lżejszego sprzętu. Broń ma mniejszą energię wystrzału, a same kulki – skromniejszy kaliber. Przed rozpoczęciem zabawy dzieci przechodzą krótkie szkolenie z zasad gry i używania broni. Kiedy paintball się rozpocznie, instruktor nie odejdzie. Będzie sprawował pieczę nad dziećmi aż do końca.

Czy warto wysłać dziecko na paintball?

Tak jak sztuki walki, paintball może wydawać się kontrowersyjną formą rozrywki dla dzieci. A jednak maluchy mogą skorzystać na uczestnictwie w rozgrywkach. Po pierwsze to forma ruchu. Po drugie paintball uczy współpracy, a jednocześnie samodzielności, dodatkowo zaś zasad fair play, uważności, spostrzegawczości, szybkiego myślenia. Dzieci czują odpowiedzialność za pozostałych członków drużyny, bo tylko razem są w stanie pokonać przeciwników.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Poligonpaintball.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
74 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *