Czas wolny

Grupowe kursy języka angielskiego – jakie są ich zalety? Poznaj opinię specjalistów z Archibald

• Zakładki: 15


Wybierając się na kurs angielskiego, do wyboru mamy zajęcia grupowe lub indywidualne. Do zalet indywidualnych kursów zaliczamy przede wszystkim w pełni indywidualne podejście lektora do kursanta, a także możliwość dostosowania godzin zajęć do trybu życia, włącznie z opcją przełożenia poszczególnych lekcji na inny termin. A jakie zalety mają grupowe kursy angielskiego?

Dlaczego warto uczestniczyć w grupowych kursach języka angielskiego?

Grupowe kursy języka angielskiego to doskonała okazja do interakcji, a ta jest niezbędna, by przełamać barierę mówienia. Rozmawiamy po angielsku nie tylko z lektorem, ale również z innymi uczestnikami grupy, uczymy się nie tylko na swoich, ale również na błędach innych uczestników zajęć. Takie interakcje dla wielu osób są inspirujące – doceniają je szczególnie ekstrawertycy, dla których kontakt z drugim człowiekiem jest niezwykle ważny. Z kolei introwertykom łatwiej jest pokonać nieśmiałość, oswajając się z językiem angielskim w małej grupie.

Uczestnictwo w grupowym kursie języka angielskiego to także znakomita okazja, by poznać ciekawych ludzi. Takie znajomości niejednokrotnie przeradzają się w przyjaźń lub współpracę na polu zawodowym. W każdym zaś przypadku pozwalają cieszyć się miło spędzonym czasem. Dla wielu osób udział w grupowym kursie angielskiego jest znakomitą odskocznią od codziennych obowiązków.

Grupowe kursy języka angielskiego to sprawdzony sposób na efektywną naukę w znakomitej atmosferze. Przełamywanie bariery mówienia, podnoszenie kompetencji językowych w połączeniu z dobrą zabawą przynosi znakomite efekty. Warto jednak wybrać zajęcia, które odbywają się w kameralnej grupie.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *