Kulinaria

Herbata – jakie są jej rodzaje i czym się różnią?

• Zakładki: 52


Herbata to napój, który cieszy się popularnością na całym świecie. Występuje w różnych odmianach i smakach. Nie wiesz jaką wybrać dla siebie? Dzięki temu wpisowi poznasz podstawowe rodzaje herbaty oraz dowiesz się jakie są podstawowe różnice między nimi.

Zielona herbata

Od setek lat jest uznawana za bardzo zdrowy napój, natomiast dopiero w ostatnich latach zostały przeprowadzone badania, które potwierdzają i wskazują jej właściwości. Jak się okazuje, zielona herbata chroni przed rakiem oraz chorobami serca. Ponadto, obniża poziom cholesterolu i reguluje ciśnienie krwi. Zielona herbata zawiera znacznie mniej kofeiny, niż inne rodzaje, jednakże nadal ma właściwości oddziałujące stymulujące do działania.

Biała herbata

Można powiedzieć, że to prawdziwa perła wśród herbat. Mimo, że jest nazywana białą, jej kolor jest jasnożółty. Ma wiele zdrowotnych właściwości, m.in. pomaga uregulować ciśnienie krwi, wzmacnia układ kostny i stawowy, a także pomaga usunąć z organizmu toksyny. Można w niej wyczuć nuty zapachowe takie jak miód, kwiaty owoców, prażony ryż. Herbata jest orzeźwiająca i nie jest mdła.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
212 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *