Kulinaria

Jak dbać o garnki do indukcji?

• Zakładki: 16


W żadnej kuchni nie może zabraknąć garnków. To ten element wyposażenia, z którego korzystamy praktycznie codziennie. Aby zachowały swój wygląd na długie lata, trzeba o nie dbać i odpowiednio je czyścić. Bywa, że nowi właściciele płyt indukcyjnych zastanawiają się, czy garnki do indukcji wymagają specjalnego czyszczenia. Odpowiadamy – dbaj o swoje garnki indukcyjne tak, jak dbasz o pozostałe garnki ze stali nierdzewnej. Przedstawiamy podstawowe zasady czyszczenia garnków stalowych i oddajemy w Twoje ręce garść porad, jak usunąć najbardziej uporczywe zabrudzenia. 

Jak czyścić garnki ze stali nierdzewnej na indukcję?

Aby zachować dobry wygląd garnków na dłużej, po każdym użyciu umyj je delikatnie w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń. Wykorzystaj do tego miękką stronę gąbki. Unikaj silnych środków żrących i drucianych szczotek, które mogą porysować powierzchnię naczynia. Zaschnięte resztki jedzenia pozostaw na chwilę w wodzie. Aby uniknąć ryzyka zacieków, po myciu wytrzyj garnek miękką ścierką. W ten sposób cały Twój zestaw garnków będzie zawsze wyglądał schludnie i czysto. 

A co, jeśli zdarzy Ci się przypalić garnek? Wykorzystaj babciny sposób z octem i solą, bo to naprawdę działa. Zagotuj 2 łyżki soli z octem i wodą w proporcji 1:3 i pozostaw do namoczenia.

Jak gotować, żeby nie uszkodzić garnka?

Pamiętaj o kilku zasadach. Dostosuj wielkość płomienia do średnicy garnka, aby uniknąć przebarwień. Do mieszania używaj tylko silikonowych, drewnianych albo plastikowych przyborów kuchennych. Gęste dania często mieszaj i unikaj szybkich skoków temperatury. W ten sposób garnki posłużą Ci przez wiele lat.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
35 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *