Wyposażenie kuchni

Jak dbać o zestaw srebrnych sztućców? Fachowe opinie specjalistów Gerlach

• Zakładki: 22


Srebrne sztućce, to element zastawy stołowej, na którego moda nigdy nie przemija. Najczęściej, tego typu sztućców nie używa się na co dzień. To zastawa na specjalne okazje, która jest dopełnieniem eleganckiej stylizacji stołu. Jednak, aby zestaw srebrnych sztućców wraz z upływem lat i użytkowaniem ich wciąż wyglądał dobrze, należy przestrzegać zasad dotyczących ich pielęgnacji i konserwacji. Specjalnie dla użytkowników srebrnych sztućców przygotowaliśmy garść wskazówek, które pomogą zachować piękne i błyszczące sztućce.

Prawidłowe przechowywanie srebrnych sztućców 

Użytkownicy srebrnej zastawy często uskarżają się na zmianę koloru, a także ich ciemnienie. Jednym z powodów jest złe przechowywanie. Zestaw srebrnych sztućców pod żadnym pozorem nie powinien być przechowywany w szufladzie z innymi sztućcami, np. ze stali nierdzewnej. Najlepiej, aby takie sztućce trzymane były w specjalnej walizce lub zamykanym pudełku. Najlepiej, jeżeli będą chronione przed światłem i powietrzem (są bardzo wrażliwe na dym papierosowy). Wnętrze pudełeczka powinno być wyłożone delikatnym i miękkim materiałem, aby sztućce nie obijały się o siebie i nie rysowały się. 

Jak myć srebrne sztućce, by odzyskały blask?

Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja srebrnych sztućców. Należy pamiętać, że nie służy im mycie w zmywarce. Dla delikatnego srebra szkodliwe mogą być zarówno detergenty używane w zmywarkach, jak i ciśnienie wody czy kontakt z innymi sztućcami. Dlatego myjemy je miękką gąbeczką, przy użyciu ciepłej wody i delikatnego płynu do naczyń. Warto co jakiś czas wypolerować je przy użyciu odpowiedniej pasty.  

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
42 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *