Rodzina

Jak dobrać rozmiar pościeli niemowlęcej?

• Zakładki: 11


Czeka Cię zakup pościeli dla nowonarodzonego członka rodziny? Maluszek w pierwszych tygodniach życia śpi przez większą część doby, dlatego miejsce do spania jest ogromnie ważne dla jego komfortu. Przy zakupie pościeli niemowlęcej klienci najczęściej pytają o rozmiar – jakie wymiary powinna mieć pościel, jak dobrać ją do kołderki i do łóżeczka? Sprawdź nasz miniprzewodnik po rozmiarach pościeli dla niemowląt i dowiedz się, jak najlepiej dobrać rozmiar pościeli do łóżeczka dla swojego dziecka.

Wymiary pościeli do łóżeczka

W Polsce standardowe wymiary pościeli niemowlęcych to 120×90 cm oraz 135×100 cm. Część rodziców decyduje się na mniejszą pościel o rozmiarze 120×90 cm. Taka pościel posłuży idealnie przez pierwsze miesiące życia dziecka i idealnie dopasuje się do typowych wymiarów łóżeczka dziecięcego, czyli 120×60 cm. Pościel niemowlęca 120×90 cm jest lekka i bez problemu mieści się w łóżeczku, przyjemnie otulając maleństwo. Taką pościel trzeba będzie jednak wymienić po roku lub dwóch, dlatego dla wielu rodziców lepszym wyborem jest pościel dla niemowlęcia 135×100 cm

Jak dopasować wielkość pościeli do łóżeczka?

Dostępne w sklepach pościele dla niemowląt mają najczęściej wymiary 120×80 cm, 120×90 cm, 130×90 cm i 135×100 cm, z poduszkami w wymiarze 40×60 cm. Do łóżeczka o wymiarach 120×60 cm wybierz pościel 120×90 cm. Większa pościel, np. o wymiarach 135×100 cm posłuży maluchowi dłużej, ale sprawdzi się przede wszystkim w większych łóżeczkach – na klasyczne łóżko o wymiarach 120×60 cm będzie nieco za duża. Szerokość pościeli zawsze powinna być kilkadziesiąt centymetrów większa od szerokości materaca. W zależności od producenta rozmiary pościeli niemowlęcej mogą się różnić, ale stosując tych kilka prostych zasad, dobierzesz najlepszą pościel do łóżeczka swojej pociechy.

Artykuł powstał przy współpracy z marką Sleepy Moon.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
27 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *