Moda

Jak i gdzie kupować zabawki do przedszkola, klubu lub świetlicy dla dzieci?

• Zakładki: 34


Otwierasz prywatną placówkę opiekuńczą lub rozrywkową dla dzieci? Będziesz prowadził żłobek, przedszkole, klub tematyczny bądź świetlicę? A może przyjąłeś posadę organizatora w placówce państwowej? Koniecznie przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób i gdzie zamówić najlepsze, najbardziej wartościowe zabawki dla podopiecznych. Zapraszamy!

Jak wybrać wartościowe zabawki dla dzieci?

Choć kupowanie zabawek wydaje się łatwe, w rzeczywistości stanowi poważne wyzwanie. Estetyka to jedno, bo przecież w przedszkolu czy świetlicy chodzi nie tylko o dobrą zabawę, ale także o edukację w trakcie podejmowania gier i zabaw. Wybierając wartościowe zabawki dla dzieci, należy wziąć pod uwagę:

  • wiek dzieci – inne zabawki sprawdzą się w żłobku, inne w przedszkolu czy klubie osiedlowym, do którego uczęszczają uczniowie szkoły podstawowej. Znaczenie mają tematyka (rodzaj zabawek), wielkość i materiał wykonania,
  • walor edukacyjny – w żłobku doskonale sprawdzą się zabawki rozwijające motorykę małą i stymulujące zmysły maluchów. Zamów zabawki świecące i wydające melodyjki, zróżnicowane pod względem materiałów i faktur. W przedszkolu postaw na podstawy nauki o świecie w postaci książeczek oraz zabawki rozwijające mózg: układanki, łamigłówki, puzzle, gry. Zabawki kreatywne nadają się i dla przedszkolaków, i dla uczniów podstawówki,
  • walor rozrywkowy – nie samą nauką człowiek żyje. Pamiętaj o pluszakach, lalkach, samochodach i zabawkach pozwalających dzieciom odgrywać sceny z życia dorosłego. Tutaj sprawdzą się zestawy kuchenne, fryzjerskie, pocztowe, warsztatowe itd.

Dobre, wartościowe zabawki mogą sporo kosztować. Właścicielom nowo powstałych placówek przysłuży się internetowa hurtownia zabawek, w której ceny są znacznie atrakcyjniejsze niż w sklepie internetowym, a tym bardziej stacjonarnym.

Zabawki do przedszkola i klubu – jakość i certyfikaty

Kolejne aspekty konieczne do wzięcia pod uwagę podczas szukania wartościowych zabawek do przedszkoli i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych to chociażby jakość wykonania, a co za tym idzie trwałość i podatność na czynniki zewnętrzne (np. wodę czy nawet próby ugryzienia). W żłobku i przedszkolu powinny znaleźć się zabawki drewniane (np. klocki), z twardego i bezpiecznego dla zdrowia dzieci tworzywa sztucznego, a także wykonane z pianki i innych miękkich materiałów. Koniecznie zwracaj uwagę na atesty i certyfikaty! Podstawa to oznaczenie CE.

Warto wybierać zabawki łatwe do wyczyszczenia i zdezynfekowania, jako że będzie się nimi bawić wiele dzieci. Szukając produktów trwałych, miej na względzie sytuacje takie jak: wyrywanie sobie zabawek, rzucanie zabawkami o podłogę, nadeptywanie na zabawki, chęć poznania mechanizmu zabawki i próby rozebrania jej na części pierwsze.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Household.e-hurtowo.eu.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
93 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *