Kulinaria

Jak jeść sushi w restauracji? Podpowiadają eksperci z restauracji Susharnia!

• Zakładki: 9


Sushi to jedna z potraw kuchni japońskiej, wokół której narosło wiele opowieści odnoszących się do sposobu spożywania posiłków. Dla niektórych osób wizyta w restauracji sushi może być więc dość stresującym doświadczeniem. Jak należy jeść sushi w restauracji?

Sushi a jedzenie pałeczkami

Na wstępie trzeba wiedzieć, iż jedzenie sushi z użyciem noża i widelca to forma niedopuszczalna. Tradycyjnie sushi je się pałeczkami, co zresztą wielu osobom kojarzy się właśnie ze specyfiką kuchni japońskiej. Często też można spotkać się ze spożywaniem sushi rękoma, co również jest dopuszczalną formą. Brak umiejętności posługiwania się pałeczkami nie jest przeszkodą. W niektórych restauracjach dostępne są pałeczki treningowe z elastycznym połączeniem, które ułatwia operowanie nimi.

Jeśli masz ochotę na sushi w domu, sprawdź ofertę: sushi z dowozem Łódź w restauracji Susharnia.

Podstawowe zasady

Istnieje kilka podstawowych zasad dotyczących spożywania sushi. Dużym nietaktem jest między innymi wbicie pałeczek w jedzenie. Jeśli pałeczki nie są w ogóle potrzebne, należy je odłożyć na specjalną znajdującą się na sole podstawkę. Podczas jedzenia sushi, zawsze należy brać do ust całe kawałki. Wyjątek stanowią jedynie rożki temaki. Wasabi i sos sojowy to dodatki serwowane w osobnych miseczkach. Nieodpowiednie jest mieszanie ich ze sobą. Oba dodatki dodaje się bezpośrednio na rybę. Zapamiętanie tych kilku prostych zasad z pewnością znacznie usprawni wizytę w każdej restauracji i pozwoli w pełni cieszyć się spędzanym tam czasem.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
116 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *