Moda

Jak wieszać obrazy? 3 rady, jak i gdzie umieścić obrazy na ścianie

• Zakładki: 9


Obraz to taka dekoracja, która potrafi błyskawicznie podkreślić wyjątkowy charakter wnętrza albo zupełnie go odmienić. Wszystko to pod warunkiem, że dobierzemy dobry obraz i odpowiednio umieścimy go w ściennej kompozycji. Jak to zrobić? Mamy dla Ciebie 3 rady, jak i gdzie umieszczać obrazy na ścianie. 

Jak rozmieścić obrazy na ścianie?

Zacznijmy od tego, ile obrazów chcesz powiesić. Jeżeli chcesz powiesić na ścianie jeden obraz, umieść go na środku. Jeśli zaś wieszasz na ścianie kilka obrazów w różnych wymiarach, utrzymaj ich dolną krawędź w jednej linii. W ten sposób unikniesz chaosu i wprowadzisz harmonię do całej aranżacji. Unikaj zbyt małych obrazów, bo ich czytelność z większej odległości będzie kiepska. Jeżeli masz kilka mniejszych obrazów w takich samych rozmiarach, nie wieszaj ich w ramach tej samej wielkości. Wprowadź odrobinę różnorodności poprzez zawieszenie obrazów w mniejszych i większych ramach. 

A co w kwestii kolorów? Teoretycznie zbyt dużo kolorów może burzyć ład, ale obrazy-abstrakcje dowodzą, że kolorowe kompozycje mogą być naprawdę efektowne. Dlatego kiedy planujesz obrazy w podobnej palecie barw, możesz wprowadzić trochę koloru poprzez różne, kolorowe ramy albo ramki w różnych kształtach. Taka mieszanka sprawi, że kompozycja nie będzie nudna i oczywista. Ale kolory to nie wszystko. Często chcemy zawiesić na ścianie prace z różnych kategorii – obrazy, plakaty i zdjęcia. Jeśli prace są wykonane różnymi technikami, wprowadź ład, stosując ramki w jednym stylu i stwórz spójną kompozycję.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Vaku-dsgn.pl.

Zdj. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
20 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *