Kulinaria

Jak wybrać najlepsze sztućce deserowe? Specjaliści z Gerlach podpowiadają.

• Zakładki: 12


Deser stanowi nieodłączną część posiłku, a niejednokrotnie słodki poczęstunek jest głównym punktem programu. A czy wiesz, że każdy deser powinno podawać się ze specjalnie do tego przygotowanymi sztućcami? Jeżeli zatem planujesz uroczyste przyjęcie, na którym chcesz podać deser, to koniecznie dowiedz się, jakie sztućce powinny znaleźć się na stole. Najlepsze sztućce deserowe są dopasowane do rodzaju deseru, co zwiększa przyjemność jedzenia, a także wygodę. Dziś podpowiemy Ci jak dobrać najlepsze sztućce do deserów, aby dobrze się prezentowały i były praktyczne. 

Łyżeczki do lodów i deserów 

Jeżeli podajemy półpłynne desery, także słodkości w formie pianki, musu, czy lody, to najlepiej sprawdzą się łyżeczki deserowe. Powinny być one cieńsze i subtelniejsze w budowie niż łyżeczki do herbaty. Łyżeczki do deserów mają dużą powierzchnię wklęsłą, co ułatwia nabieranie deseru. W przypadku łyżeczek do lodów, można zauważyć, że są one nieco inaczej wyprofilowane. Ma to ułatwić rozbijanie zmrożonego deseru i jego wygodne jedzenie. W przypadku deserów podawanych w głębokich pucharkach, najlepszymi sztućcami będą łyżeczki z długą rączką. Dzięki takiemu rozwiązaniu goście unikną kłopotliwego ubrudzenia palców, gdy będą chcieli sięgnąć do dolnych warstw deseru. Najczęściej takie łyżeczki stworzone są do latte, jednak do piętrowych deserów także się dobrze sprawdzą. 

Widelczyki do ciasta – eleganckie i wygodne

Ciasta, torty, a także sałatki owocowe podajemy z widelczykami. Widelczyki do ciasta są najlepszymi sztućcami do deserów pod względem funkcjonalności. Pozwalają na wygodne porcjowanie deseru i jedzenie go. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
57 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *