Rodzina

Jak wygląda trening karate dla dzieci?

• Zakładki: 13


Trening karate zdecydowanie nie polega na wchodzeniu na matę i biciu się na oślep. Karate to sztuka walki, ale i filozofia. Dziecko zdobywa wiedzę praktyczną i teoretyczną, a także oswaja się wartościami, które pozostaną z nim na długo. Przekonaj się, jak wygląda trening karate dla dzieci!

Karate – od jakiego wieku?

W szkołach karate tworzone są specjalne grupy dla juniorów, których treningi wyglądają nieco inaczej niż zajęcia dla dorosłych. Na karate dla dzieci zapisuje się podopiecznych w wieku od 4 do 9 lat, choć zdarzają się zajęcia dla dzieci młodszych, np. od 3 roku życia. Kolejna grupa skierowana jest do młodzieży i tutaj mogą trafić dzieci od 9-10 roku życia wzwyż. Co ważne, jeżeli jako opiekun chcesz się upewnić, że trening karate nie wyrządzi Twojej latorośli krzywdy, możesz wybrać grupę mieszaną – dla dzieci i rodziców.

Karate dla dzieci – jak przebiega trening?

W grupie juniorskiej prezentuje się podstawy walki wręcz, a więc od razu są to zajęcia praktyczne. Oczywiście nie ma jeszcze zaawansowanych technik wzajemnej walki. Na tym etapie dużo ćwiczeń służy poprawie koordynacji i ogólnemu rozwojowi ruchowemu. Dzieci poznają techniki zadawania ciosów i wyprowadzania kopnięć. Trenują sekwencje ruchów, które przydadzą im się na kolejnych etapach nauki, gdy dojdzie już do starcia z przeciwnikiem. Aby dzieciom nie stała się krzywda, otrzymują kaski chroniące twarz i napięstniki.

Karate dla dzieci a wiedza teoretyczna

Na treningach karate dzieci poznają również filozofię i wartości tego sportu. Uczą się rytuałów rozpoczęcia i zakończenia, okazywania szacunku przeciwnikowi. Poznają zasady teoretyczne walki, kodeks etyczny, słownictwo. Nabywają też umiejętności językowych, jako iż uczone są podstawowych elementów języka japońskiego.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Karate.com.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
73 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *