Czas wolny

Jak wyjść z długów? Skuteczne sposoby na spiralę zadłużenia

• Zakładki: 23


Rekordowo inflacja sprawia, że Polacy coraz bardziej się zadłużają. Ratują się kolejnymi pożyczkami, by spłacić inne zobowiązania. Niestety jest to prosta droga, by wpaść w spiralę zadłużenia. Dowiedz się, jak wyjść z długów, by nie popaść w kłopoty finansowe.

Planowanie domowego budżetu – czyli jak wyjść z długów i zacząć oszczędzać?

Badania wykazały, że w wychodzeniu ze spirali zadłużenia kluczowa jest motywacja. To dzięki niej jesteśmy zrealizować najbardziej rygorystyczny plan, mający na celu wyprowadzenie nas z niebezpiecznej sytuacji. Aby wyjść z długów należy więc szczegółowo zaplanować domowy budżet – na papierze lub w arkuszu kalkulacyjnym należy uwzględnić priorytetowe wydatki. Dzięki temu będziemy mogli skupić się na zaspokajaniu najważniejszych potrzeb. Dobrze sprawdza się również zbieranie paragonów – takie rozwiązanie dodatkowo nas motywuje i powstrzymuje przed „drobnymi” ustępstwami.

Jak wyjść z długów? Kredyt konsumencki dla najbardziej potrzebujących

Pamiętać należy, że chcąc wyjść z długów, nie można uciekać przed kontaktem z wierzycielami. Otrzymałeś monit z banku? Zadzwoń i umów się na spłatę rat na nowych warunkach. Jeśli sytuacja zmusza Cię do pożyczenia kolejnej kwoty, postaw na kredyt konsumencki. Dzięki niemu skumulujesz wszystkie zadłużenia, obniżając ich koszt, otrzymując dodatkową gotówkę. Niech to jednak będzie ostatni kredyt do momentu, kiedy nie oddalisz od siebie spirali zadłużenia i nie złapiesz finansowego oddechu.

Artykuł powstał we współpracy z Kancelarią Finansową Odbierz Pieniądze.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
27 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *