Moda

Najlepsi polscy projektanci mody – kim są?

• Zakładki: 120


Prada, Louis Vuitton, Versace, Chanel – to marki, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Światowe stolice mody zazwyczaj utożsamia się z Mediolanem i Paryżem. Nie tylko loga, ale także konkretne wzory A czy my możemy pochwalić się rodzimymi projektantami? Oczywiście, że tak! Na dodatek prace naszych artystów ubioru znane są nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Jeżeli jeszcze nie znacie najlepszych polskich projektantów mody, to koniecznie musicie to zmienić i nadrobić wiedzę! 

Paprocki&Brzozowski – doskonały duet projektantów polskich

Jednym z najbardziej znanych postaci polskiego świata mody jest Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski. Współpracę zaczęli już na studiach – skończyli ASP w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Ich kolekcje szybko zyskały popularność wśród miłośników mody, a także polskich celebrytów. Ten duet polskich projektantów specjalizuje się w eleganckich sukniach wieczorowych, oryginalnych sukniach ślubnych, a także nietypowych kreacji na czerwony dywan. Ich kreacje uwielbiają największe gwiazdy show businessu – nic dziwnego, są zachwycające!

moda, kobieta używająca iPada

Gosia Baczyńska – polska projektantka tworząca dla księżnej Kate

Najważniejszą i najbardziej utalentowaną polską projektantką jest Gosia Baczyńska. Już w dzieciństwie wiedziała, że swoją przyszłość chce wiązać z projektowaniem, co ostatecznie zrealizowała kończąc studia na ASP we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zyskiwała w Londynie, gdzie pracowała po ukończeniu studiów. Jej kariera nabrała rozpędy na początku lat 2000. W kolekcjach tej polskiej projektantki znajdziemy przede wszystkim romantyczne i ultra kobiece suknie wieczorowe, a także zachwycające suknie ślubne. Kreacje Gosi Baczyńskiej znane są na całym świecie – mogliśmy w nich zobaczyć takie osobistości jak księżna Kate czy Halle Berry. 

Najbardziej rozchwytywane polski projektant – Łukasz Jemioł

Aktualnie za najbardziej rozchwytywanego polskiego projektanta uważa się Łukasza Jemioła. Czym wyróżniają się jego kolekcje? Ten polski projektant tworzy ubrania, które można nosić na co dzień, a nie tylko na wyjątkowe okazje. Wśród jego ubrań nie brakuje bluz, swetrów, codziennych sukienek, płaszczy, a także spodni i koszuli zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Kolekcje Łukasza Jemioła znane są z bardzo wysokiej jakości tkanin i wykończenia.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
253 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *