Czas wolny

Obozy jeździeckie w Ranchu Ulinia – więcej niż jazda konna

• Zakładki: 5


Jeżeli Twoje dziecko kocha konie, jeździ na nich lub marzy o tym, by zacząć, a także nie ma jeszcze planów na wakacje, koniecznie przeczytaj artykuł o obozie jeździeckim w Ranchu Ulinia. Wbrew nazwie obóz ten obejmuje o wiele więcej atrakcji niż lekcje jazdy konnej. Jedne atrakcje wiążą się z końmi, inne rozwijają dziecko w odmiennych dziedzinach: sportowych, artystycznych, społecznych. Zapraszamy do lektury!

Atrakcje konne na obozie jeździeckim

Ponieważ na obozy jeździeckie jeździ się przede wszystkim dla koni i spędzania z nimi czasu, dobrą wiadomością dla zainteresowanych turnusem w ośrodku Rancho Ulinia będzie to, że oferta obejmuje nie tylko jazdę konną, jedną lub dwie godziny dziennie w zależności od wariantu. Przygoda z końmi obejmuje także naukę teorii – m.in. budowy koni i hodowli – zajęcia z opieki nad wierzchowcami – w tym karmienia i pielęgnacji – zajęcia przygotowujące do jazdy, naukę lonżowania. Chętna młodzież może uczestniczyć w życiu stajennym, pomagając w obowiązkach przy koniach i w samej stajni. Ponadto każdy uczestnik obozu jeździeckiego otrzymuje zdjęcia z niezapomnianej sesji z końmi.

Warto zauważyć, iż obozy jeździeckie w Ranchu Ulinia odbywają się nad morzem nieopodal Łeby. Jakie ma to znaczenie? Otóż turnusy letnie obejmują jazdę także poza ośrodkiem! Dzieci szczególnie cenią sobie jazdę terenową po plaży i lesie, wjeżdżanie do morza, przekraczanie na koniach rzek. W trakcie obozu śmiałkowie mogą przystąpić do egzaminu jeździeckiego.

Inne atrakcje obozu jeździeckiego nad morzem

Mali uczestnicy obozów jeździeckich nad morzem mogą spodziewać się wypraw wypoczynkowych na plażę, gier sportowych i planszowych w kameralnej grupie obozowiczów, zabaw i konkursów na świeżym powietrzu oraz w budynku, zajęć artystycznych. Dzieci mogą oglądać telewizję – w tym uczestniczyć w seansach filmowych – korzystać z darmowego internetu w sieci wi-fi Rancha Ulinia, samodzielnie korzystać z siłowni, boisk, świetlic. Podczas pobytu na obozie jeździeckim uczestników czeka ognisko z kiełbaskami bądź grill w chacie grillowej – w zależności od pogody i preferencji młodzieży.

Obozy jeździeckie w ośrodku Rancho Ulinia organizowane są latem i zimą. Biorą w nich udział dzieci pomiędzy 8 a 13 rokiem życia – zarówno chcące się nauczyć jazdy konnej, jak i zaawansowane w dyscyplinie jeździeckiej. Jeżeli Twoje dziecko spełnia kryteria, koniecznie zapisz je na najbliższy turnus!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
39 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *