Moda

Oryginalne stylizacje na paznokciach – jak uzyskać efekt ombre?

• Zakładki: 60


Paznokcie hybrydowe cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet, co przede wszystkim wynika z trwałości tej metody oraz możliwości jej wykonywania samemu, w domowym zaciszu. Za pomocą lakierów hybrydowych znacznie łatwiej jest uzyskać finezyjne wzory i motywu, co także przekłada się na powszechne stosowanie tej techniki. W niniejszym artykule skupimy się na efekcie ombre.

Ombre na paznokciach hybrydowych

Ombre to efekt, który znamy przede wszystkim ze stylizacji fryzur. Dwa kolory przenikają się w ten sposób, że nie widać miejsca, w którym jeden kolor się kończy, a drugi zaczyna. Oczywiście ombre można zrobić, wykorzystując więcej, niż dwa kolory.

Na paznokciach efekt ombre polega dokładnie na tym samym – na dwukolorowych paznokciach nie widać granicy między użytymi lakierami. Lakiery hybrydowe utwardzamy pod lampą UV lub LED, dlatego mamy więcej czasu na wykonanie ombre, niż w przypadku lakierów tradycyjnych.

Paznokcie odpowiednio przygotowujemy do manicure hybrydowego. Na bazę nakładamy dwie cienkie warstwy czarnego lakieru, każdą po kolei utwardzając. Następnie jednym lakierem malujemy połowę paznokcia i dłonie wkładamy pod lampę.

Drugą połowę paznokcia malujemy innym kolorem, a granicę między nimi zacieramy za pomocą pędzelka do zdobień. Gdy uzyskamy pożądany efekt, utwardzamy lakier pod lampą i stylizację wykańczamy topem i ostatni raz dłonie wkładamy pod lampę.

Piękny efekt na hybrydowych paznokciach bez konieczności wizyty u stylistki paznokci? Spróbuj, a przekonasz się, jakie to proste!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
203 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *