Rodzina

Pomysły na ozdobny nagrobek

• Zakładki: 14


Chcesz upamiętnić zmarłą bliską osobę w wyjątkowy sposób? Wybierz nagrobek, który wyróżni się na tle innych. Zapoznaj się z ciekawymi propozycjami i wykorzystaj jedną z nich bądź zainspiruj się, by zaprojektować nagrobek wedle swojego pomysłu.

Nagrobek z rzeźbą zmarłego

Na nagrobku najczęściej pojawia się zdjęcie zmarłej osoby zrobione w kwiecie wieku lub pod koniec życia. Śmielszym i ciekawszym pomysłem jest upamiętnienie zmarłego poprzez wykonanie rzeźby na podstawie fotografii i uczynienie jej elementem nagrobka lub postawienie tuż obok grobu. Rzeźba może też przedstawiać zwierzę bądź ulubiony przedmiot zmarłego, np. fortepian, książkę czy gadżet sportowy – coś związanego z pasją zmarłego.

Odwiedź cmentarz internetowy i zapal świeczkę online na grobie, który cenisz za wyjątkową estetykę.

Nagrobek z miniaturowym ogrodem

Zamiast nagrobka z litą płytą możesz wybrać wersję z przerwą w pokrywie – symetryczną bądź nie – albo mającą same ścianki. Uzyskana w ten sposób odkryta ziemia to doskonałe miejsce do stworzenia miniaturowego ogródka z ulubionymi kwiatami zmarłej osoby. Pięknie będą wyglądać skalniaki z sukulentami, lampki słoneczne i ozdoby ogrodowe, np. figurki.

Minimalistyczny grób

Pięknie i wyjątkowo wyglądają również groby minimalistyczne, bez ozdobnych tablic, cytatów, zdjęć, rzeźb, ogródków. Wystarczy prosty kamień naturalny z naniesionymi danymi zmarłego: imieniem, nazwiskiem, datami urodzin i śmierci. Zamiast płaskiej tablicy atrakcyjnie zaprezentuje się wąski słupek z kwadratowym przekrojem lub nieregularna skała naturalna.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Wirtualnycmentarz.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
167 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *