Moda

Sposoby na kolorowe włosy na wiosnę

• Zakładki: 17


Chcesz mieć kolorowe włosy przez miesiąc, tydzień lub kilka dni? Chcesz zaszaleć z barwą włosów na wiosnę, ale bez trwałej zmiany koloru? Nie dość, że masz taką możliwość, to jeszcze możesz wybrać rodzaj produktu barwiącego, który odpowiada Ci najbardziej! W niniejszym poradniku znajdziesz przegląd kosmetyków czasowo zmieniających kolor włosów – przeczytaj!

Szamponetka – półtrwała farba do włosów

Jednym z najpopularniejszych półtrwałych kosmetyków koloryzujących do włosów jest farba półtrwała, czyli szamponetka (farba dostępna w saszetce przypominającej szampon jednorazowy). Należy jednak pamiętać, że efekt utrzymuje się dość długo – nawet dwa miesiące. Ponadto niektóre szamponetki o intensywnych kolorach nie schodzą z jasnych włosów w stu procentach. Z kolei ciemnych włosów nie da się rozjaśnić szamponetką.

Toner do włosów

Alternatywą farby półtrwałej jest toner do włosów. To kosmetyk, który koloryzuje jedynie powierzchniowo, a więc nie wnika w głąb włosa i nie zmienia jego oryginalnego koloru. Toner powinien się zmyć po około ośmiu myciach włosów.

Pianka do włosów

Bardzo wygodnym i szybkim w użyciu kosmetykiem do zmiany koloru włosów na wiosnę jest pianka, np. pianka Trendy Color. W przeciwieństwie do niektórych szamponetek i tonerów pianka marki Venita nie zawiera amoniaku ani utleniaczy. Mimo iż daje intensywny kolor, spłukuje się już po ok. 3-5 myciach. Dzięki piance do włosów możesz w każdym tygodniu mieć głowę o innej barwie!

Lakier do włosów

Bardzo intensywny kolor zapewnia lakier do włosów. Pokrywa pasma szczelnie i błyskawicznie. Na dodatek zmywa się bardzo szybko – już przy pierwszym myciu. Warto też pamiętać, iż lakier jest jedyną opcją dla osób o ciemnych włosach. Natomiast wadą lakieru koloryzującego jest brudzenie. Po pierwsze sam proces nakładania go na włosy może się wiązać z zabrudzeniem ścian i podłogi. Po drugie kolorowy spray może zostawiać ślady na jasnej odzieży.

Kreda do włosów

Idealnym produktem dla dzieci, które chcą mieć kolorowe włosy np. na weekend, jest kreda. Daje delikatny efekt i jest bardzo łatwa do usunięcia zarówno z włosów (wystarczy je raz umyć), jak i z ubrań, jeśli się na nich osadzi. Na dodatek jest dostępna w wielu atrakcyjnych wiosennych kolorach. Wada to słaba widoczność na ciemnych włosach.

Inne kosmetyki koloryzujące do włosów

Jeśli masz jasne włosy, zamiast wymienionych w artykule kosmetyków możesz zastosować także tusz do włosów, szampon koloryzujący, maskę lub odżywkę. Jeżeli zaś jesteś posiadaczką ciemnych włosów, aby uzyskać wyrazisty wiosenny kolor, musisz wcześniej rozjaśnić włosy.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Kultove.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
87 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *