Kulinaria

Sztućce z drewnianą rączką, czyli retro zastawa stołowa – poznaj opinie ekspertów z firmy Gerlach

• Zakładki: 18


Sztućców każdy z nas używa codziennie i trudno byłoby bez nich spożywać posiłki. Zwykle, kupując komplet sztućców, mamy do wyboru wiele rodzajów, a jednym z nich są sztućce z drewnianymi rączkami. Czy są to dobre produkty? Jakie mają zalety?

Rodzaje sztućców z drewnianą rączką

Nietrudno nie zgodzić się z faktem, iż sztućce z drewnianą rączką kojarzą się ze stylem retro. Pasują do wielu kuchni, a różnić się mogą między innymi odcieniami drewna. Prezentują się elegancko i są jak najbardziej funkcjonalne. Istnieje wiele ich rodzajów, a najbardziej powszechne są noże z rączkami z drewna. Mogą to być noże do masła czy sera, ale także tradycyjne noże obiadowe. Sztućce te występują także w kompletach, gdzie element drewniany stanowi swego rodzaju ozdobę i idealnie współgra ze stalowym wykończeniem. Należy jednak pamiętać, że materiały użyte do wykonania tego tupu sztućców są jednym z najważniejszych czynników.

Czy warto kupić sztućce z drewnianą rączką?

To, czy warto zaopatrzyć się w komplet sztućców z drewnianymi rączkami, zależy oczywiście od naszych upodobań i potrzeb. Dużą zaletą takich sztućców jest fakt, że są znacznie bardziej wytrzymałe niż komplety wykonane z plastiku. Ich uchwyt jest też o wiele wygodniejszy. Nawet kiedy są mokre lub tłuste, nie wyślizgują się z dłoni. Takie sztućce idealnie skomponują się z rustykalną zastawą stołową i staną się niezbędnym jej elementem zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
113 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *