Uroda

Jak zadbać o stopy i przygotować je do letniego obuwia?

• Zakładki: 58


Po miesiącach noszenia grubych rajstop, skarpet oraz butów, Twoje stopy mogą nie nadawać się na lato, a ich eksponowanie w odkrytym obuwiu może wprawiać niektóre z kobiet w zakłopotanie. Warto zatem zadbać o ich stan. Jeżeli nie masz żadnych problemów zdrowotnych, zadbanie o stopy będzie proste. Co zatem musisz zrobić?

Namocz stopy w gorącej wodzie

Moczenie stóp w bardzo ciepłej wodzie przez ok. 30 minut zmiękczy twardą i suchą skórę, dzięki czemu będzie łatwiej ją spiłować. Piłowania dokonaj za pomocą pilnika lub pumeksu. Taka czynność nie tylko nawilży skórę, ale także poprawi krążenie krwi i rozluźni mięśnie. Dodatkowo, przygotuj peeling złuszczający z mieszanki soli oraz oleju. Dzięki temu, stopy zaczną wyglądać lepiej.

Nawilżaj stopy

Skóra na stopach musi pozostać twardsza, niż w innych częściach naszego ciała, dlatego brak jest w nich gruczołów łojowych i łatwiej się odwadniają. Aby uniknąć pęknięć na piętach, należy regularnie nakładać na nie kremy nawilżające. Poczujesz różnicę już po pierwszym nawilżeniu.

Zadbaj o paznokcie

Wzrastające paznokcie oraz infekcje grzybiczne często powodują, że kobiety unikają odkrywania swoich stóp w lato. Jeżeli zauważysz, że paznokcie zmieniły kolor i stały się żółtawe, brązowe lub zielone, musisz działać szybko i podjąć leczenie. Pamiętaj o przycinaniu paznokci oraz ich spiłowaniu. Warto pomyśleć o zastosowaniu dobrej jakości lakieru do paznokci w ulubionym kolorze, który spowoduje, że stopy będą wyglądały bardzo estetycznie w letnim obuwiu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
213 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *