Moda

Wkładki do butów – czy żelowe wkładki to dobry wybór?

• Zakładki: 17


Wkładki do butów nosi chyba każdy. Są doskonałym dopełnieniem do obuwia sportowego, roboczego, codziennego, a nawet wizytowego. Na rynku dostępne jest wiele rodzajów wkładek. Stabilizujące, korygujące wady postawy i poprawiające komfort użytkowania. Ale jak dobrać odpowiednie wkładki do butów i na co zwrócić uwagę?

Jaką rolę pełnią wkładki do butów?

O wkładkach do butów mówi się, że mają być przede wszystkim wygodne. Większość osób przy ich wyborze, kieruje się właśnie tym aspektem. Zupełnie nie zdając sobie przy tym sprawy, jak wiele istnieje rodzajów wkładek do butów. A te dzieli się przede wszystkim na ortopedyczne i tzw. wkładki do codziennego użytku.

Rodzaje wkładek do butów

Wkładki ortopedyczne to przede wszystkim takie, które korygują stopę. Zalicza się do nich wkładki na płaskostopie, ostrogi piętowe, czy haluksy. W drugiej grupie znajdują się wkładki, które mają podnieść komfort użytkowania obuwia. Są to wkładki żelowe, skórzane, węglowe i ocieplane. Na rynku dostępne są też wkładki do butów dedykowane kobietom, mężczyznom czy dzieciom, a nawet wkładki zmniejszające rozmiar, zmiękczające podeszwę czy stabilizujące śródstopie.

Wkładka żelowa – dlaczego właśnie ją warto wybrać?

W ostatnim czasie prawdziwą furorę robi wkładka żelowa do butów. Dlaczego? Bo jest bardzo uniwersalna. Nadaje się do każdego rodzaju obuwia. Jest świetna do codziennego użytkowania, nawet podczas treningów, gdy stopy bardzo się pocą. Żelowa wkładka doskonale sprawdzi się też w butach na obcasie. Ma ona bowiem specjalną budowę, zapewniającą odciążenie kręgosłupa, kolana i stopy.

Artykuł powstał we współpracy z firmą DAKOMA sp. z o.o.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
66 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *