Rodzina

Wyprawka do żłobka – wybieramy kocyk na drzemkę!

• Zakładki: 13


Nowy rok szkolny już się rozpoczął, a wraz z nim pierwsze dni Twojego dziecka w żłobku. Czy masz już całą wyprawkę do żłobka? Lista rzeczy, którą dwulatek albo trzylatek ma zabrać ze sobą, jest długa. W natłoku zakupów łatwo zapomnieć o tym, co konieczne do leżakowania i południowej drzemki. Każde dziecko musi przynieść ze sobą kołderkę albo kocyk i poduszkę. Które wybrać?

Drzemka w żłobku – co przygotować?

Dobrze skompletowana wyprawka do leżakowania w żłobku umili dziecku wypoczynek w nowym miejscu. Ale co właściwie kupić? Maluch musi mieć swoją kołdrę albo kocyk. Najlepiej, jeżeli takie okrycie nie jest za duże. W przypadku dzieci do drugiego roku życia wystarczy kocyk o wymiarach 80×100 cm albo 100×100 cm. Wybierz wariant dopasowany do wzrostu i przyzwyczajeń swojej pociechy. Dziecko będzie okryte i będzie mu ciepło, a koc nie będzie się zsuwał na podłogę. Do tego poduszka o wymiarach 40×40 cm i dwulatek jest gotowy do drzemki.

Czy wiesz, jaka mniej więcej temperatura będzie panowała w pomieszczeniu, w którym Twój szkrab będzie spał? Dobierz do niej grubość koca lub kołdry. Nie bez znaczenia jest też materiał wykonania okrycia. Cienkie kocyki bambusowe sprawdzą się do ciepłych wnętrz, a tam, gdzie jest chłodno, lepiej wybrać grubą bawełnę lub wełnę merino. Zwróć też uwagę, jak często pościel trzeba będzie zabierać do prania. Warto, żeby wybrany koc lub kołdra były odporne na częste, wielokrotne pranie, a jednocześnie szybko wysychały. I to wszystko – jesteście gotowi na pierwszą drzemkę w żłobku!

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem KajtkoweLove.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
24 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *