Rodzina

Zeszyt do nauki pisania – literki już nam nie straszne!

• Zakładki: 13


Wśród dorosłych sztuka kaligrafii już niemal nie istnieje, a umiejętność pisania ręcznego zaczyna zanikać. Jednak dzieci muszą nauczyć się korzystać z ołówków i długopisów. Nauka pisania często sprawia małym uczniom sporo problemów, dlatego warto ją urozmaicić i sprawić, że stanie się przyjemniejsza i prostsza. Jednym ze sposobów, by to uzyskać jest skorzystanie ze specjalnych zeszytów do nauki pisania.

Zeszyt do pisania – co wybrać?

W przedszkolach dzieci uczą się pisania w specjalnych książeczkach. W pierwszej klasie piszą w ćwiczeniach oraz zeszytach w trzy linie. Wszystkie te rozwiązania są dobre, aczkolwiek nie zawsze lubiane przez dzieci. O ile na wykorzystywane w szkole materiały i narzędzia rodzice mają bardzo ograniczony wpływ o tyle w domu warto zadbać o ciekawe materiały do ćwiczenia literek. Jedną z opcji jest zeszyt do nauki pisania Oxford w kolorowe linijki.

Zeszyt do nauki pisania – czy warto inwestować?

Kolorowy zeszyt do nauki pisania firmy Oxford ma wiele zalet. Przede wszystkim linijki, w których będą pisane literki różnią się od siebie kolorem, dzięki czemu są znacznie wyraźniejsze niż w standardowych zeszytach w trzy linie. Pisanie w kolorowym zeszycie staje się dla dziecka znacznie łatwiejsze, a przy tym przyjemniejsze. Zeszyty do nauki pisania Oxford są szczególnie polecane dzieciom mającym problem z rozróżnieniem grubości linii w tradycyjnych zeszytach. Zdarza się bowiem, że w oczach dzieci wszystkie linijki są jednakowe.

Zeszyty w kolorowe linie to doskonały sposób na naukę pisania dla przedszkolaków i uczniów klas pierwszych. Warto mieć takie zeszyty w domu i wraz z dzieckiem ćwiczyć piękne pisanie.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą SmartKleks.pl

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
11 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *