Rodzina

Angielski dla dzieci – kiedy zacząć naukę?

• Zakładki: 15


Chcesz zapewnić swojemu dziecku jak najlepszą przyszłość i zadbać o jego wykształcenie. Dlatego pewnie już od pierwszych lat życia dziecka zastanawiasz się, kiedy rozpocząć naukę angielskiego, żeby jak najbardziej ułatwić maluchowi późniejszą edukację. Jaki wiek jest najlepszy na naukę języka obcego? Od którego roku życia wprowadzić dziecku naukę języka angielskiego? Jak zacząć uczyć dziecko języków obcych? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Kiedy jest najlepszy moment do rozpoczęcia nauki języka obcego?

Badania naukowe nie dają nam jednej, prostej odpowiedzi na to pytanie. Nauka języka obcego w przypadku każdego dziecka to kwestia indywidualna. Do 3. roku życia dzieci uczą się zapamiętywać, kojarzyć fakty i logicznie myśleć, dlatego często zaleca się wprowadzić język angielski dla dzieci już w wieku 3-4 lat. Maluchy mają niezwykle chłonne umysły i bardzo naturalnie przyswajają wtedy drugi język. Ale czy to znaczy, że jeśli nie rozpoczniemy nauki angielskiego do tego czasu, dziecko jest skazane na porażkę? Zdecydowanie nie! Wcześniejsze wprowadzenie nauki drugiego języka rzecz jasna będzie dla dziecka korzystne, jako że małe dzieci uczą się języka w sposób całkowicie naturalny, ale to nie jest jedyny przepis na sukces.

Co w takim razie robić? Kiedy dziecko nie potrafi jeszcze pisać ani czytać, postawcie na zabawę – śpiewanie piosenek, oglądanie bajek i czytanie książeczek po angielsku, gry anglojęzyczne oraz zabawy ruchowe. Nauka języka angielskiego musi być dopasowana do wieku dziecka. Jeśli planujesz posłać dziecko na lekcje angielskiego dla dzieci, najlepiej będzie zacząć, kiedy maluch będzie już w wieku przedszkolnym lub szkolnym.

Artykuł powstał przy współpracy ze szkołą Archibald Kids.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
23 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *