Uroda

Depilacja laserowa – najczęstsze pytania o usuwanie włosków laserem

• Zakładki: 26


Zabieg depilacji laserowej jest jednym z chętniej wybieranych przez kobiety zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Wokół depilacji laserowej urosło mnóstwo mitów na temat bólu w trakcie zabiegu, skuteczności, przeciwwskazaniach i nie tylko. Chcesz zdecydować się na zabiegi depilacji laserowej, ale masz wątpliwości? Mamy dla Ciebie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegu depilacji laserowej.

Czy laser usuwa włosy na zawsze?

Depilacja laserowa jest bardzo skuteczna, ale czy usunie włoski ze skóry na zawsze? Prawidłowo wykonany zabieg depilacji laserowej daje wysoką skuteczność. Laser usuwa 80-90% owłosienia na ciele, a pozostałe na skórze włoski są na tyle cienkie, jasne i słabe, że niemal ich nie widać. Często same się wykruszają. W takim wypadku warto wykonać zabieg przypominający, który powinien usunąć najbardziej oporne na działanie lasera włoski.

Czy muszę zapuścić włosy przed depilacją laserową?

Do wykonania zabiegu usuwania owłosienia laserem należy zaprzestać mechanicznego usuwania włosów przez 6-8 tygodni przed depilacją w gabinecie (w przypadku ciała, przed rozpoczęciem serii zabiegów depilacji laserowej na twarz to 4 tygodnie). Możesz w tym czasie golić włosy i używać kremów do depilacji. Nie rób tego w dniu zabiegu, aby nie podrażnić skóry. Wystarczy, że skrócisz włoski maszynką dzień przed zabiegiem.

Czy depilacja laserowa boli?

Też nie lubimy tej odpowiedzi, ale: to zależy 😉 A od czego? W dużej mierze od indywidualnej wrażliwości skóry, ilości, koloru i grubości włosów, okolicy, z której usuwasz włoski. Warto sprawdzić (na przykład podczas konsultacji) jak skóra reaguje na światło lasera. Zabieg może wywołać uczucie dyskomfortu, ale będzie zdecydowanie mniej bolesny od innych metod depilacji, takich jak depilacja klasycznym, elektrycznym depilatorem.

Czy można usunąć laserem jasne włosy?

Rezultaty depilacji laserem zależą od koloru włosów. W przypadku włosów jasnych i siwych skuteczność depilacji laserowej może być obniżona. Depilacja laserowa dla blondynek może spowodować wolniejsze odrastanie i osłabienie włosów.

Czy wrastające włoski są przeciwwskazaniem do depilacji laserowej?

Depilację laserową zaleca się również osobom z wrastającymi włoskami. Laser dociera do mieszków włosowych i usuwa wrośnięte włoski. W ten sposób unikniesz przebarwień i blizn, które powstają często w wyniku nieumiejętnego rozprawiania się z wrośniętym w skórę włosem.

Artykuł powstał we współpracy z gabinetem medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
88 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *