Uroda

Depilacja – zalety i wady poszczególnych metod depilacji

• Zakładki: 8


Depilacja jest skutecznym sposobem na usuwanie niechcianego owłosienia na konkretnych obszarach ciała. Istnieje wiele metod depilacji, a każda z nich ma swoje zalety i wady, dlatego ważne, by dokonując wyboru, dokładnie rozważyć za i przeciw. Depilacja czasowa czy permanentna? Sprawdź, która bardziej odpowiada twoim potrzebom. 

Jak wybrać najlepszą metodę depilacji dla twojej skóry? 

Maszynka i depilator

Depilacja mechaniczna przy pomocy maszynki do golenia jest jedną z najpopularniejszych metod depilacji. Jest to szybka i łatwa w użyciu metoda, którą każdy może wykonać samodzielnie.  Wadą tego rozwiązania jest konieczność częstego powtarzania golenia, a ponadto możliwość wystąpienia podrażnień i pojawiania się wrastających włosków. Zamiast maszynki możesz użyć depilatora. Wydłuża on czas pomiędzy poszczególnymi zabiegami, ale może powodować bolesne podrażnienia skóry. Dodatkowo osoby o niskiej tolerancji bólu mogą nie być w stanie przetrwać czynności golenia.  Długotrwałe stosownie depilatora osłabia włosy, co może powodować problem ich wrastania. Osłabione włosy nie mają siły, by przebić się przez skórę.

Wosk 

Depilacja woskiem to inna popularna metoda usuwania owłosienia. Pozwala na usunięcie włosków wraz z cebulkami, dzięki czemu nowe włoski odrastają słabsze i mniej widoczne. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się od 3 do 6 tygodni. Wadami depilacji woskiem są bolesne wrażenia oraz konieczność regularnych powtórzeń, aby utrzymać trwałe rezultaty. Z tego typu zabiegu nie mogą skorzystać osoby uczulone na wosk pszczeli, mające żylaki, zapalenie żył lub problem z krzepliwością krwi. Nie jest to odpowiednia metoda usuwania owłosienia dla cukrzyków, epileptyków i kobiet w zaawansowanej ciąży. 

Laser 

Laserowe usuwanie owłosienia to nowoczesna technologia stosowana do trwałego usuwania owłosienia, szczególnie polecana osobom, u których po innych metodach depilacji występowało podrażnienie lub nadmierne wrastanie włosków. Zaletami tej metody są trwałe rezultaty i brak podrażnień skóry. Wadami laserowego usuwania owłosienia jest konieczność powtarzania zabiegu (dla maksymalnego efektu potrzeba 6-8 zabiegów), cena zabiegu, a także konieczność chronienia depilowanego miejsca przez 2 tygodnie po zabiegu, co wiąże się z unikaniem gorących kąpieli, opalania się czy też korzystania z basenu lub sauny.

Pozostałe metody

Inne popularne metody depilacji obejmują pasty cukrowe i plastry do depilacji. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety, dlatego ważne jest, aby dokonać porównania przed podjęciem decyzji o tym, która będzie najlepsza dla twojej skóry.

Jak przygotować się do depilacji woskiem i laserowej?

Depilacja woskiem

Jeśli masz w planie depilację woskiem, na dzień przed zabiegiem musisz zrezygnować z balasów i kremów, gdyż wosk nie klei się do tłustej powierzchni. Nie opalaj się przed wizytą w salonie, unikaj sauny i zrezygnuj z gorący kąpieli. Użyj delikatnego peelingu, by oczyścić skórę. Postaraj się nie umawiać się na depilację woskiem w trakcie miesiączki. W tym czasie nie jest ci potrzebny dodatkowy, choćby najmniej ból. Pamiętaj, że aby przeprowadzić depilację woskiem, włoski muszą mieć odpowiednią długość – twarz – 2-4 mm, nogi – minimum 6 mm, bikini i pachy – 10 mm.

Depilacja laserowa

W przypadku depilacji laserowej bardzo ważną kwestią jest dokładne ogolenie skóry, najlepiej w dniu zabiegu. Pamiętaj, że ciało musi być czyste, a na skórę nie można nakładać żadnych kremów czy balsamów. W przypadku depilacji pach zrezygnuj również z antyperspirantu. Decydując się na laserowe usuwanie owłosienia na twarzy, na zabieg musisz stawić się bez makijażu. 

Artykuł powstał przy współpracy z Lilybell – https://lilybell.pl

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
27 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *