Czas wolny

Dla jakich koni są popręgi anatomiczne? Sprawdź zastosowanie modeli Mattes ze sklepu Equishop

• Zakładki: 7


Popręg anatomiczny to jeden z licznych rodzajów popręgów dla koni. Czym się wyróżnia? Kiedy warto wybrać właśnie popręg anatomiczny? Przeczytaj poradnik i poznaj odpowiedzi. Sprawdź największe zalety popręgów anatomicznych firmy Mattes, dostępnych w internetowym sklepie jeździeckim Equishop.

Czym są popręgi anatomiczne?

Popręg anatomiczny, zwany także ergonomicznym, to akcesorium wyprofilowane, ściśle dopasowane do budowy wierzchowca. W internetowym sklepie jeździeckim Equishop znajdziesz go w różnych wersjach, m.in. wszechstronnej, skokowej, ujeżdżeniowej. Popręg anatomiczny może mieć futro, tak jak model firmy Mattes, ale nie musi.

Zalety używania popręgu anatomicznego dla koni

Nowoczesny popręg anatomiczny doskonale dopasowuje się do budowy i sposobu poruszania się konia. Niweluje punkty nacisku, a dokładnie rozkłada nacisk na klatkę piersiową równomiernie. Zabezpiecza przed otarciami, zwłaszcza w modelu z futrem.

Kiedy używać popręgu ergonomicznego?

Popręg anatomiczny sprawi się u każdego konia, natomiast najbardziej skorzystają na nim wierzchowce z dużymi i długimi łopatkami, dużym zakresie ruchu łopatki, mało zaznaczonym kłębie, beczkowatym tułowiu. Także konie energiczne i skłonne do otarć docenią zmianę popręgu klasycznego na ergonomiczny.

Na koniec warto dodać, że popręg anatomiczny nie jest jedyną alternatywą klasycznego. W sklepie jeździeckim zamówisz także modele: asymetryczny (np. dla koni z szeroką klatką piersiową), półksiężycowy (np. dla koni arabskich), slim (przede wszystkim dla wierzchowców szczupłych), z fartuchem (idealny do skoków). Zapoznaj się z pełną ofertą!

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
31 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *