Rodzina

Jaki tort na 18. urodziny?

• Zakładki: 97


Osiemnaste urodziny to ważna okazja, którą zwykle świętujemy hucznym przyjęciem dla całej rodziny i przyjaciół jubilata. Jednym z najważniejszych elementów takiej imprezy jest oczywiście tort urodzinowy. Cukiernie oferują z tej okazji najróżniejsze, nawet najbardziej wymyślne wypieki. Jak wybrać najlepszy tort na 18. urodziny, kiedy możliwości jest tak dużo?

Jak duży tort zamówić?

To jedno z pierwszych pytań, jakie trzeba sobie zadać. Waga i rozmiar ciasta powinny zależeć od liczby zaproszonych gości – w przypadku urodzinowych tortów najczęściej stosuje się przelicznik: 100 gramów tortu na 1 gościa, ale w takich przeliczeniach zawsze warto zachować pewien zapas. Na niewielkie przyjęcie do 10 osób można wybrać dwukilogramowy tort o średnicy ok. 20 cm, a dla ok. 30 osób lepiej wybrać tort 5 kg o średnicy ok. 40 cm. Jeżeli zlecasz wykonanie tortu cukierni, przekaż cukiernikom, ilu gości planujesz na przyjęciu, a oni pomogą Ci wybrać najlepszy rozmiar.

Jakie dekoracje na tort osiemnastkowy?

Najlepsze dekoracje na tort na 18. urodziny to te spersonalizowane. Możesz wybrać tort z motywami zainteresowań albo charakteru osiemnastolatka. Samochody, sport, gry, idole – wszystkie te motywy możesz bez problemu wykorzystać na torcie. Częstym wyborem są też dekoracje w stylu znaku drogowego: liczba osiemnaście otoczona czerwonym okręgiem. Możesz też zdecydować się na tort z zabawnym zdjęciem w formie opłatka. W ten sposób można stworzyć prawdziwe, cukiernicze dzieła sztuki!

Artykuł powstał przy współpracy z cukiernią Cieślikowski.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
278 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *