Rozrywka

Najważniejsze festiwale disco polo w 2023 roku. Poleca portal Disco-Polo info

• Zakładki: 6


Disco polo od kilku lat przeżywa swoją drugą młodość. Artyści reprezentujący ten gatunek muzyczny mają zapełnione kalendarze nie tylko w sezonie letnim, a bilety na koncerty sprzedają się jak świecie bułeczki.  2023 rok upłynie pod znakiem kilku dużych imprez z udziałem topowych wykonawców, których żaden szanujący się fan nie może przegapić. Sprawdź, co, gdzie i kiedy!

Kielecka Gala Disco Polo

Rozpoczęcie wakacji z muzycznym przytupem – tak w skrócie można podsumować Kielecką Galę Disco Polo, która odbędzie się 26 czerwca br. w Amfiteatrze Kadzielnia. Na scenie pojawi się prawdziwy król disco polo Zenon Martyniuk, kultowa już grupa Boys, a także twórca hitu, który jako jedyny utwór disco polo znalazł się na liście TOP 100 kanału YouTube, zespół Weekend. Będzie to również okazja do podziwiania Huberta Kacperskiego znanego jako Ronnie Ferrari, Miłego Pana i zespołu Extazy. Zapowiada się bardzo dobra zabawa.

XIII Festiwal Disco Dance – Zamek Olsztyn koło Częstochowy

Mimo że skład tegorocznego festiwalu nie jest jeszcze znany, sądząc po tym, co działo się w zeszłym roku, będzie naprawdę tanecznie. Fani imprezy powinni zarezerwować sobie 15 lipca. W 2022 roku publiczność rozgrzewały takie zespoły jak Boys, Camasutra, Daj to Głośniej, Dance Express, Tarzan Boy czy Nokaut. Zabawa trwała przez wiele godzin, przyciągając prawdziwe tłumy. Zapowiada się powtórka z rozrywki i prawdziwe disco pod gwiazdami.

Roztańczony PGE Narodowy

30 września odbędzie się kolejna edycja najbardziej roztańczonego festiwalu w Polsce. Pierwsi artyści są już znani.  Publiczność będą rozgrzewać zarówno starzy, jak i młodzi sceniczni wyjadacze, prawdziwe gwiazdy disco polo. Fani spotkają się m.in. z zespołami Akcent, Discoboys, Defis Łobuzy, Playboys, Piękni i Młodzi, Boys, Top Girls. Na scenie zobaczymy również Viki Gabor, Majkę Jeżowską, Blankę i Miłego Pana. 

Tym razem bez Disco Hit Festiwal Kobylnica 

Choć niewielka miejscowość koło Słupska każdego roku przyciągała tysiące fanów muzyki tanecznej i największe gwiazdy disco polo, reprezentantów starego i nowego nurtu, tegoroczna edycja festiwalu nie dojdzie do skutku. Mimo że nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska organizatorów, można przypuszczać, że uwielbiany przez fanów festiwal w Kobylnicy nie odbędzie się z powodu braku porozumienia z telewizją. 

Wakacyjna Trasa Dwójki z artystami disco polo pod znakiem zapytania

Nowy prezes telewizji wprowadził zmiany w ramówce. Nie ukrywa również swoje niechęci do muzyki disco polo. Choć nie padły jeszcze żadne deklaracje, Wakacyjna Trasa Dwójki z udziałem artystów disco polo stoi pod znakiem zapytania. Każdego roku plenerowe koncerty przyciągały tysiące fanów. Publiczność zgromadzona przed telewizorami liczona była w setkach tysięcy. To oczywiście zasługa popularnych wykonawców, których hity królują zarówno na małych imprezach w przyjacielskim gronie, jak i na dużych festiwalach na największych scenach Polski. Możliwość zobaczenia swoich ulubieńców na żywo, atmosfera panująca podczas koncertów i akcje towarzyszące – to wszystko sprawiło, że Wakacyjna Trasa Dwójki była ważnym przystankiem w kalendarzu kulturalnym wielu Polaków.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
40 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *