Uroda

Naturalny kolagen — eliksir na starzejącą się skórę

• Zakładki: 22


O kolagenie w ostatnim czasie zrobiło się bardzo głośno. Fora internetowe nie milkną od zachwytów nad jego działaniem. Z pewnością każdy z nas o nim słyszał, ale nie wszyscy tak naprawdę wiemy, czym jest kolagen i jakie jest jego zastosowanie. Nie brakuje suplementów oraz kosmetyków z dodatkiem naturalnego kolagenu, po które sięga coraz więcej osób chcących choć trochę opóźnić proces starzenia się skóry. Jak więc działa naturalny kolagen?

Czym jest kolagen?

Kolagen jest najbardziej rozpowszechnionym białkiem w ludzkim organizmie. Stanowi swoiste spoiwo znajdujące się w tkance łącznej, czyli również w skórze. Odpowiada za jej elastyczność, sprężystość oraz napięcie. Nie jest niestety tak, że przez całe życie poziom kolagenu jest taki sam. Proces ubytku struktur kolagenowych zaczyna się zwykle około 25-30 roku życia. Wtedy też możemy zauważyć zmiany nie tylko w naszym wyglądzie, ale także zdrowiu. Warto wiedzieć, że istnieje cały szereg typów kolagenu. Każdy rodzaj spełnia zatem inne zadanie w naszym organizmie.

Naturalny kolagen z ryb

Współcześni kosmetolodzy bez przerwy szukają rozwiązań na to, by opóźnić procesy starzenia się skóry. W latach 80. zeszłego wieku do produkcji kosmetyków odmładzających wykorzystywano kolagen zwierzęcy z wołu bądź świni. W pewnym momencie na rynku pojawił się jednak taki produkt jak kolagen naturalny. Jest to kolagen pozyskiwany z ryb słodkowodnych. Wyróżnia się między innymi tym, że ma nieco rzadsze wiązania chemiczne pomiędzy poszczególnymi włóknami. Przyczynia się to do tego, że kolagen rybi ma znacznie wyższą rozpuszczalność w porównaniu do kolagenu pozyskiwanego na przykład ze skór bydlęcych. Co więcej, pozyskiwanie kolagenu z ryb jest sposobem znacznie wydajniejszym i bardziej ekonomicznym w porównaniu do innych metod.

Właściwości rybiego kolagenu

Kolagen naturalny może występować pod postacią różnych produktów, ale w każdej odsłonie ma spełniać te same zadania:

  • wygładzanie skóry,
  • eliminowanie zmarszczek,
  • usuwanie przebarwień,
  • leczenie trądziku,
  • leczenie cellulitu.

To tylko kilka z licznych korzyści kolagenu często nazywanego białkiem młodości. Jego właściwości przez wiele osób są uznawane za niezwykle cenne, stąd stale rosnąca popularność. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że rybi kolagen ma szerokie zastosowanie w medycynie. Może bowiem wspomagać leczenie takich chorób jak osteoporoza czy stwardnienie rozsiane.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym najlepszesuplementy.pl

Fot. Shutterstoc

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
51 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *