Czas wolny

Oleje semisyntetyczne – co warto o nich wiedzieć?

• Zakładki: 14


Olej semisyntetyczny to jeden z rodzajów olejów silnikowych. Jest on mieszanką bazowych olejów mineralnych i syntetycznych, przez co łączy w sobie właściwości obydwu typów. Proces łączenia się olejów mineralnych i syntetycznych odbywa się w specjalnych laboratoriach. W efekcie otrzymuje się produkt, który doskonale radzi sobie z ochroną silnika i smarowaniem. Takie rozwiązanie charakteryzuje się ponadto lepszymi właściwościami niż konwencjonalne oleje mineralne.

Czym kierować się przy wyborze oleju silnikowego do swojego samochodu?

Wybór odpowiedniego oleju silnikowego nie jest łatwym zadaniem. Przy zakupie konkretnego produktu warto zwrócić uwagę na specjalne oznaczenia klasyfikacji jakościowej. Określa ona właściwości użytkowe danego oleju oraz jego zdatność do smarowania różnych silników. Europejska klasyfikacja ACEA obejmuje cztery grupy olejów: A – dedykowane dla silników benzynowych; B – do samochodów osobowych z zapłonem samoczynnym; C – oleje „low SAPS” do samochodów osobowych; E – do stosowania w wysokoprężnych silnikach samochodów ciężarowych. 

To, na co również warto zwrócić uwagę przy wyborze oleju silnikowego, to klasa lepkości. Zgodnie z klasyfikacją lepkości SAE można wyodrębnić pięć klas olejów letnich oraz sześć klas olejów zimowych. Klasy zimowe oznacza się liczbą i literą W, natomiast klasy letnie tylko liczbą. Produkty o największej rozpiętości swoich właściwości, to oleje syntetyczne, a te o najmniejszej – oleje mineralne.

Oleje Valvoline – skuteczna i efektywna ochrona silnika

Olej Valvoline 10W40 to najnowsza formuła, opracowana z myślą o wydłużeniu żywotności silnika. Jest to produkt dedykowany dla wszystkich kierowców, którzy poszukują sprawdzonego oleju półsyntetycznego do samochodów z dużym przebiegiem. Unikalne właściwości, jakimi cechuje się olej Valvoline 10W40 to zasługa specjalnych dodatków konserwujących uszczelki, dodatków czyszczących i regenerujących poszczególne części silnika. Oleje Vavoline dopełniają składniki, które minimalizują zużycie oleju, a także jego rozkład. To dokonała propozycja dla jednostek nie tylko starszych, lecz także poddawanych intensywnej eksploatacji.  

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Najlepsze Oleje – najlepszeoleje.pl/   

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
51 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *