Czas wolny

Po co stosuje się nauszniki dla konia?

• Zakładki: 15


Czy nauszniki dla konia to fanaberia i zbędny wydatek? A może akcesorium pełni istotne funkcje, więc warto je kupić? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi. Dowiedz się, w jakim celu stosowane są nauszniki dla konia i kiedy faktycznie warto je nabyć.

Nauszniki dla konia na jesień i zimę

Nauszniki dla koni dzielą się na pełne i ocieplające oraz cienkie, siateczkowe i wykonane z przewiewnych materiałów. Te pierwsze stanowią idealne zabezpieczenie uszu chłodną jesienią i mroźną zimą, zwłaszcza gdy koń spędza na zewnątrz wiele godzin.

Nauszniki dla konia na wiosnę i lato

Lekkie nauszniki z pełnego materiału bądź siateczki to z kolei propozycja na wiosnę i lato. Kiedy koń znajduje się na dworze, obok jego głowy latają owady i utrudniają mu skupienie na jeździe. Dzięki cienkiej osłonie do uszu nic nie wlatuje.

Odwiedź sklep jeździecki Equishop i zobacz różne rodzaje nauszników dla koni.

Nauszniki dla płochliwych koni

Kolejna funkcja nauszników dla koni to ochrona przed hałasem i wysokimi dźwiękami. Kwestia nabiera szczególnego znaczenia w przypadku koni młodych, płochliwych, ciekawskich i łatwo się rozpraszających. Co istotne, nauszniki dla konia nie zagłuszają słuchu kompletnie, więc zwierzę nadal słyszy, co się dzieje w najbliższym otoczeniu.

Nauszniki na zawody konne

W niektórych sytuacjach nauszniki konne mają pełnić – dodatkowo lub wyłącznie – funkcję ozdobną. Dzieje się tak m.in. podczas zawodów. Innymi przykładami są chęć wystylizowania konia z okazji świąt Bożego Narodzenia, festynu, festiwalu. Sięga się po nauszniki z cekinami, kryształkami, frędzlami, innymi ornamentami.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Equishop.com.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
84 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *