Czas wolny

Prawdziwy szampan — czym się wyróżnia?

• Zakładki: 13


W wielu kręgach przyjęło się nazywanie wina musującego szampanem, mimo że nie są to te same trunki. Oryginalny szampan jest bardzo często podrabiany, stąd też mylenie tych terminów. Czym wyróżnia się prawdziwy szampan?

Kiedy trunek można nazwać szampanem?

W mowie potocznej termin szampan definiuje nawet najniższej jakości musujące wina, co jest oczywiście błędem. Nazwa szampan jest bowiem zarezerwowana wyłącznie dla trunków pochodzących z francuskiego regionu Szampanii. Idealnym przykładem może być champagne BOIZEL Brut Blanc de Noirs. Tylko tego typu alkohol może mieć na etykiecie umieszczony napis „Champagne”. Co więcej, prawdziwe szampany nie są poddawane procesowi nasycania dwutlenkiem węgla, ponieważ bąbelki w tych trunkach pochodzą z naturalnej fermentacji. Nietrudno jest także dostrzec różnicę w cenie między trunkami z Szampanii a zwyczajnymi winami musującymi.

Gdzie kupić prawdziwego szampana?

Jeśli zdecydujemy się na zakup oryginalnego szampana, prawdopodobnie oznacza to, że cena nie gra dla nas większej roli. Warto więc wybrać się do sklepu, który oferuje duży wybór wyspecjalizowanych trunków z różnych części świata. Z pewnością z niewielką pomocą sprzedawców będziemy mogli zakupić oryginalnego szampana, który uświetni każdą okazję. Nadaje się do świętowania wielkich osiągnięć i celebrowania wartych zapamiętania chwil zarówno samemu, jak i z bliskimi.

Szampany są pożądane przez wiele osób. Pamiętamy jednak, by zwracać uwagę na to, czy mamy do czynienia z oryginalnym trunkiem z francuskiej Szampanii.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą caviste.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
31 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *