Rodzina

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o świątecznych sesjach zdjęciowych

• Zakładki: 28


Chciałbyś uczestniczyć w sesji zdjęciowej utrzymanej w świątecznym klimacie? A może myślisz o podarowaniu vouchera na taką sesję bliskiej osobie w ramach prezentu bożonarodzeniowego? Sprawdź, na czym polega sesja świąteczna i co warto o niej wiedzieć. Jeśli się zdecydujesz, poznaj ofertę gdańskiego studia Justart.

Do kogo skierowane są sesje świąteczne?

Sesje świąteczne to szeroka kategoria, w której mieszczą się sesje skierowane do różnych osób. Szczególnie popularne są sesje świąteczne rodzinne, w których udział biorą rodzice z dzieckiem bądź dziećmi, a także sesje pokoleniowe – wraz z dziadkami, pradziadkami, rodzeństwem rodziców i ich dziećmi. Chętnie wybierane są także zdjęcia świąteczne dzieci od noworodków po nastolatków. Na zdjęcia świąteczne dla par decydują się zarówno narzeczeni i małżonkowie, jak i świeżo upieczeni zakochani. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby na sesję świąteczną udać się w pojedynkę, z przyjaciółmi lub ulubionym zwierzątkiem.

Sesja świąteczna w studiu czy poza nim?

Sesje świąteczne wykonuje się w miejscu preferowanym przez klienta. Najwygodniej robi się zdjęcia w studiu, tu bowiem fotograf dysponuje największą ilością sprzętu, a także zazwyczaj ma gotową scenografię bożonarodzeniową. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań co do sesji świątecznej w plenerze, a nawet sesji świątecznej w domu klienta. Ostatnią opcję mogą wziąć pod uwagę np. rodzice małych dzieci, rodziny chcące uwiecznić na zdjęciach leciwego seniora rodu czy też właściciele rozbrykanych psów i kotów, które także mają zostać bohaterami zdjęć.

Zdjęcia z sesji świątecznych – czy tylko do albumu?

Do albumu i folderu na komputerze, na ścianę czy szafkę przy łóżku – to tylko przykładowe zastosowania dla zdjęć z rodzinnych sesji świątecznych. Dla tych unikalnych fotografii można znaleźć o wiele więcej zastosowań, i to wyjątkowych! Niektórzy wykonują sesje bożonarodzeniowe po to, by zdjęcia wykorzystać do stworzenia zaproszeń na Wigilię, kartek z życzeniami, kalendarzy ściennych czy książek pamiątkowych dla bliskich. Oczywiście piękne, reprezentacyjne świąteczne zdjęcia rodzinne można umieścić także w internecie, chociażby w social media. Ponadto sesja może zostać potraktowana jako prezent pod choinkę – w studiach takich jak Justart w Gdańsku zamówisz dla bliskiej osoby voucher.

Ile zdjęć z sesji świątecznej rodzinnej?

To, ile zdjęć otrzymasz z rodzinnej sesji świątecznej, zależy od studia. Przykładowe pakiety obejmują 3, 5 lub 10 ujęć. Dodatkowo możesz dostać ramkę lub zamówić zdjęcia w formie fotokartki.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Justart-studio.com.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *