Dzieci

Zabawka na roczek – na co zwrócić uwagę wybierając prezent dla dziecka

• Zakładki: 20


Pierwsze urodziny dziecka obchodzone są zazwyczaj bardzo uroczyście. Piękny torcik, mnóstwo zaproszonych gości i oczywiście ogromna liczba prezentów – to cechy charakteryzujące ten niezwykły dzień. O ile rodzice wiedzą co mają przygotować, o tyle goście nie zawsze są pewni, jaki upominek nabyć dla malca. Niektórzy pytają o to rodziców, a inni idą do sklepu i wybierają coś samodzielnie. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę kupując zabawkę na prezent na pierwsze urodziny.

1. Bezpieczeństwo

Wybierając zabawkę dla małego dziecka musisz pamiętać, aby była ona bezpieczna. Przede wszystkim zwróć uwagę na materiały z jakich została wykonana. Najlepiej, jeśli do zabawki dołączony jest certyfikat potwierdzający jakość tworzyw wykorzystanych do jej produkcji. Ponadto zwróć uwagę czy zabawka nie zawiera drobnych elementów, które dziecko mogłoby połknąć podczas zabawy. Obejrzyj ją dokładnie, aby sprawdzić czy zabawka dla rocznego dziecka nie ma ostrych elementów i krawędzi, którymi malec mógłby się skaleczyć.

2. Wygląd

Kolejnym ważnym elementem jest wygląd zabawki. Małe dzieci nie zwracają uwagi na to czy na zabawce są pokazani bohaterowie z bajek. Dla malców znacznie ważniejsza jest kolorystyka przedmiotów, którymi się bawią. Najlepiej wybierać modele w ostrych, wyrazistych kolorach i wzorach. Warto też zwrócić uwagę na ogólną estetykę zabawki.

3. Zabawki ekologiczne

Powszechnie panująca moda eko wchodzi również do dziecięcych pokojów. Wybierając zabawki dla najmłodszych warto zwrócić uwagę również na ich ekologiczny aspekt. Coraz więcej przedmiotów produkowanych z myślą o najmłodszych wykonanych jest z naturalnych materiałów takich jak drewno czy tkaniny.

4. Zabawka edukacyjna

W sprzedaży znajduje się wiele zabawek edukacyjnych. W ich poczet wchodzą zabawki grające, mówiące czy interaktywne. Wszechobecne zabawki dźwiękowe bardzo silnie pobudzają dzieci i denerwują dorosłych. Warto zatem wybrać coś cichego, ale wymagającego aktywności, pomysłowości i kreatywności od dziecka. Doskonale sprawdzają się tu zabawki stymulujące rozwój. Wśród nich warto wyróżnić drewniane klocki, tablice i układanki wymagające umieszczenia poszczególnych elementów we właściwych dla nich miejscach.

Kupując zabawkę dla rocznego dziecka warto dobrze przemyśleć swój wybór. Należy pamiętać o tym, aby była wykonana z bezpiecznych, certyfikowanych materiałów. Poza bezpieczeństwem zabawka powinna być estetyczna i uczyć dziecko nowych rzeczy. Warto zwrócić szczególną uwagę na zabawki ekologiczne wykonane z materiałów naturalnych takich jak np. drewno.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Libiri zabawki stymulujące rozwój dzieci

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
42 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *