Uroda

Demakijaż twarzy – czym i jak skutecznie go wykonać? Odpowiadają eksperci z Lilybell

• Zakładki: 9


Nawet jeśli miałeś ciężki i długi dzień i dosłownie padasz na twarz, pod żadnym pozorem nie zasypiaj w makijażu.  Demakijaż to ważny element codziennej pielęgnacji skóry, ponieważ pozwala na usunięcie szkodliwych substancji, które mogą powodować podrażnienia i zatykanie porów. Demakijaż twarzy można wykonać na kilka sposobów. Dowiedz się, jak zrobić to prawidłowo.

Jak wykonać demakijaż twarzy krok po kroku? 

  • Umyj ręce i przygotuj odpowiednie produkty oczyszczające jak mleczko do demakijażu lub płyn micelarny. Ten ostatni jest polecany szczególnie dla skór wrażliwych, gdyż ma delikatną formułę i nie pozbawia skóry wilgoci. Jest to produkt, który nie wymaga spłukiwania. Nie ulegaj pokusie pójścia na skróty i zmycia makijażu przy pomocy chusteczek nawilżających dla dzieci. Nie zawierają one składników potrzebnych do usunięcia makijażu.
  • Nałóż produkt na wacik i delikatnie przetrzyj nim twarz, aby usunąć makijaż i zanieczyszczenia. Czynność powtarzaj, aż wacik będzie czysty.  Następnie spłucz twarz letnią wodą. Możesz pominąć ten etap, gdy użyłeś płynu micelarnego. Warto również przemyć twarz delikatnym środkiem myjącym. 
  • Nałóż tonik na wacik i delikatnie przesuwaj go po całej twarzy, aby usunąć resztki makijażu, z którymi mógł nie poradzić sobie środek do demakijażu. Tonik pomoże również zamknąć pory skóry po umyciu jej.
  • Na koniec nałóż odpowiedni krem nawilżający lub serum na twarz, aby utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia.

Jakie są najlepsze produkty do demakijażu twarzy? 

Aby wybrać odpowiedni produkt do demakijażu twarzy, należy upewnić się, że jest on dopasowany do rodzaju skóry oraz potrzeb pielęgnacyjnych. Przed ustaleniem rodzaju produktu warto również sprawdzić opinie innych użytkowników na temat danego produktu oraz poradzić się lekarza lub dermatologa. 

Mleczko

Mleczka do demakijażu są idealne dla osób o wrażliwej, suchej lub odwodnionej skórze. Opierają się na tłuszczowej bazie, która oczyszcza i nawilża skórę. Są delikatne i łagodne. Skutecznie usuwają makijaż oraz wszelkie zanieczyszczenia. Mleczka są dostępne w wielu różnych formułach, w tym hipoalergicznych i bezzapachowych.

Olejek

Olejki do demakijażu są idealne dla osób o suchej lub normalnej skórze. Oleje są bardzo skuteczne w usuwaniu makijażu i zanieczyszczeń, a także mają właściwości nawilżające i odmładzające. Mogą być stosowane na sucho lub z dodatkiem wody, aby ułatwić usunięcie makijażu. Czyste oleje, czyli takie, które nie zawierają żadnych dodatków, sprawdzą się również przy demakijażu oczu. 

Płyn

Płyny micelarne to kolejna opcja do demakijażu twarzy. Są delikatne i łagodne, a także skutecznie usuwają makijaż i zanieczyszczenia bez podrażniania skóry. Płyny micelarne nie wymagają spłukiwania, co czyni je bardzo wygodnymi produktami do codziennego stosowania.

Mus

Mus do demakijażu to produkt, który dzięki obecności olejków w składzie szybko rozpuszcza makijaż i zanieczyszczenia. Dobrze łączy się z wodą, łatwo rozprowadza na skórze, pozwalając na dokładnie usunięcie makijażu i pozostałości pielęgnacji. Nie podrażnia skóry i nadaje się również do demakijażu oczu. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
23 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *