Podróże

Dokąd wyjechać na Wielkanoc z małymi dziećmi?

• Zakładki: 32


Czy można przyjemnie spędzić Wielkanoc bez wielogodzinnych, męczących przygotowań? Jak najbardziej tak, wystarczy wyjechać na święta do atrakcyjnego ośrodka turystycznego. Planując taki wyjazd z dziećmi warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Czy hotel jest przyjazny rodzinom?

Większość hoteli chętnie widzi u siebie gości z małymi dziećmi, niemniej i tak lepiej się zawczasu upewnić, czy wybrany ośrodek zapewnia dobre warunki. Dobre hotele zapewniają łóżeczka dziecięce oraz możliwość dostawki w standardowym pokoju, można też bez problemu skorzystać z takich sprzętów jak przewijak, krzesełko do karmienia czy podgrzewacz do butelek. Jeśli to wszystko jest na miejscu, nie trzeba ze sobą zabierać wielkiego bagażu, co bardzo ułatwi organizację wielkanocnego wyjazdu.

Jakie menu zapewnia hotel?

W święta sklepy oraz większość lokali gastronomicznych jest zamknięta, dlatego najwygodniejszą opcją jest wynajęcie noclegu z pełnym wyżywieniem. Zabierając ze sobą dzieci warto sprawdzić, czy w hotelowej restauracji są potrawy także dla tych najmłodszych gości, szczególnie gdy dziecko cierpi na alergię pokarmową i wymaga przygotowania specjalnych posiłków.

Jeżeli zależy nam na spędzeniu Wielkanocy w tradycyjny sposób, to raczej nie powinno być z tym problemu, ponieważ wiele hoteli oferuje w tym czasie świąteczne menu, a nawet dodatkowe atrakcje związane z Wielkanocą, jak malowanie jajek czy święcenie pokarmów – zazwyczaj są one szykowane właśnie z myślą o dzieciach.

Czy taki wyjazd jest drogi?

W okresie świątecznym ceny w hotelach mogą wzrosnąć, ale z drugiej strony, wiele ośrodków przygotowuje na okres Wielkiejnocy specjalne oferty. Na www.okiemturysty.pl/ można sprawdzić, gdzie dostępne są promocyjne pakiety świąteczne dla rodzin oraz co dokładnie dany hotel zapewnia swoim gościom. Pakiet obejmuje nie tylko nocleg i wyżywienie, ale też zajęcia animacyjne dla dzieci, dodatkowe atrakcje świąteczne, a nawet drobne upominki związane na przykład z zabawą w szukanie zajączka.

Czy warto na święta wyjeżdżać za granicę?

Ciekawą propozycją będzie Wielkanoc spędzona w całkiem innym kraju. Rodziny z dziećmi mogą się wybrać do Hiszpanii, Grecji, Włoch, Turcji, Chorwacji, dobrym kierunkiem jest także Egipt, choć w egipskich kurortach raczej nie poczujemy świątecznego klimatu. Zagraniczny wyjazd powinno się zaplanować z dość dużym wyprzedzeniem, bo wtedy jest szansa na zakup tańszych biletów oraz nocleg w tych najlepszych ośrodkach. Wybierając się do Hiszpanii warto przyjechać kilka dni wcześniej, tak by obejrzeć obchody Wielkiego Tygodnia

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
94 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *