Podróże

Jak się przygotować na urlop w maju?

• Zakładki: 39


Maj to jeszcze nie sezon letni, ale w wielu miejscach atmosfera jest już iście wakacyjna. Lista potencjalnych lokalizacji jest naprawdę długa, a choć ceny powoli zaczynają rosnąć, to jeszcze nie jest tak drogo jak w szczycie sezonu. Jak jednak zaplanować taki wyjazd, by nie okazał się katastrofą?

Bagaż dostosowany do pogody

W Europie majowa pogoda jest bardziej stabilna niż ta w marcu czy kwietniu. Na południu deszcze padają tylko sporadycznie, a temperatury są znacznie wyższe niż w Polsce, co warto wziąć pod uwagę podczas pakowania – przyda się znacznie więcej lżej rzeczy niż na krajową wycieczkę. Szykujemy się wyjazd do Azji? W maju jest tam nie tylko bardzo gorąco, ale też trwa właśnie pora deszczowa, będą więc potrzebne odpowiednie buty oraz cienka kurtka z kapturem. Również w południowej części Afryki maj jest bardzo deszczowym miesiącem. W Polsce temperatury są umiarkowane, zbliżone warunki panują także w Skandynawii oraz na Wyspach Brytyjskich.

Wygodnie z biurem podróży

W maju turystów przybywa, ale i tak jeszcze nie wszędzie da się bezpośrednio dolecieć samolotem, więc albo konieczne będą przesiadki, albo jedziemy na wycieczkę zorganizowaną – operatorzy, których można znaleźć na https://okiemturysty.pl/category/biura-podrozy/, organizują loty czarterowe również do tych miejsc, których nie obejmują zwykłe loty rejsowe. Urlop z biurem oznacza także brak problemów z noclegiem i wyżywieniem, bo wszystko to znajduje się w cenie wycieczki.

Jak przygotować formę?

Jeśli majowy urlop chcemy spędzić bardzo aktywnie, na przykład podczas w górach albo na wycieczce rowerowej, przyda się przeprowadzić przed wyjazdem choć krótki trening kondycyjny. Osoby, które na co dzień raczej niewiele się ruszają, powinny trochę przed urlopem poćwiczyć, w przeciwnym razie duży wysiłek zakończy się solidnymi zakwasami albo nawet kontuzją, a w takim stanie ciężko będzie kontynuować ambitną wyprawę.

Jak zadbać o zdrowie?

Wiosną nie trzeba się obawiać wielkich upałów, ale to bynajmniej nie zwalnia od dobrej ochrony przed słońcem. Zwłaszcza gdy będziemy wypoczywać na południu, trzeba pamiętać o kremach ochronnych z wysokim filtrem i na wszelki wypadek zabrać ze sobą coś na oparzenia. Wyjeżdżając na inny kontynent należy się upewnić, że w danym kraju nie są od turystów wymagane szczepienia, na przykład na żółtą febrę i wirusowe zapalenie wątroby. Do środków na oparzenia dodajemy jeszcze leki na dolegliwości żołądkowe, bo zatrucia pokarmowe to jedna z najczęstszych dolegliwości, jakie trapią turystów podczas zagranicznych wycieczek.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
63 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *