Podróże

Wyprawa kamperami do Włoch — co warto zobaczyć?

• Zakładki: 26


Miłośnicy caravaningu od lat wybierają słoneczną Italię jako kierunek swojej podróży. To zasługa nie tylko zapierających dech w piersiach widoków, ale i wysokich standardów włoskich campingów. Nic więc dziwnego, że ten położony w południowej Europie kraj jest tak popularny i rokrocznie oblegany przez miłośników turystyki kamperowej. Co powinniśmy zobaczyć przy okazji podróżowania kamperem po Włoszech?

Kamperem do Włoch

Niektórzy mogą zastanawiać się, dlaczego warto zwiedzać Italię, podróżując samochodem kamperowym? Przede wszystkim to wygodna forma przemieszczania się, dzięki której w krótkim czasie możemy zwiedzić wiele miejsc. Nie bez znaczenia jest fakt, że wyprawy kamperowe do Włoch są szansą na spędzenie czasu z rodziną lub znajomymi i wspólne odkrywanie nowych zakątków. Nie musimy martwić się o organizację wycieczki, ponieważ wiele firm oferuje wynajem kampera wraz z określonym planem podróży. Czego na pewno nie może zabraknąć w tym planie?

Stolica Toskanii

Każdy z nas z pewnością choć raz w życiu słyszał o przepięknej i niezwykle klimatycznej Toskanii. Jest to region, ale i kraina historyczna ze stolicą we Florencji. Na zwiedzenie całej Florencji potrzebowalibyśmy dużo czasu, ale warto przynajmniej przejść się ulicami tego miasta, obejrzeć kilka kościołów i dosłownie się w nim zatracić. Florencja nie bez powodu nazywana jest kolebką renesansu. To właśnie tutaj znajdziemy bogactwo architektoniczne Włoch z przełomu XIV i XV wieku. Co więcej, Florencja jest ściśle powiązana ze sztuką. W tym mieście możemy na żywo obejrzeć najsłynniejszą rzeźbę Michała Anioła, czyli „Dawida”. Poza tym zobaczymy także dzieła Rembrandta, Leonarda da Vinci czy Rubensa.

Rzym — wieczne miasto

Rzym to miasto przyciągające ludzi z całego świata. Obecnie stanowi centrum chrześcijaństwa, ale zachwyca także bogactwem historycznym, architektonicznym oraz artystycznym. Piękno tego miasta możemy zauważyć w budynkach, fontannach, a nawet w magicznych uliczkach i innych zakątkach. Każda kolejna wizyta w Rzymie z pewnością pozwoli nam odkryć coś zupełnie nowego i zaskakującego. Jedne z popularniejszych atrakcji w Rzymie to przede wszystkim Koloseum, Bazylika św. Piotra, Palatyn, Forum Romanum czy Panteon.

Nie są to wszystkie miejsca, które powinniśmy zobaczyć przy okazji pobytu we Włoszech. Jednak to z pewnością wystarczy, abyśmy zakochali się w tym kraju i zapragnęli do niego wrócić.

Artykuł powstał przy współpracy z wypożyczalnią kamperów Campery AS ONE.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
86 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *